

Triumph se alătură trendului și dezvoltă o sportivă de cilindree mică. Pe internet au apărut deja fotografii-spion cu noul model.
Triumph 250 (nu știm sigur dacă se va chema sau nu Daytona, deși așa este probabil) este una dintre cele două motociclete de capacitate mică ce vor fi lansate de Triumph în viitorul apropiat. Vor fi echipate cu un mono-cilindru de 250 cc și sunt destinate în special pieței din India, unde Triumph a inaugurat, oficial, o nouă fabrică în această săptămână.
Citește și:
Honda CBR 300 R – supersportiva în miniatură
Fotografiile au fost publicate de nemții de la motorradonline.com. În poze mai apare și o Daytona 675. Deși toată lumea se aștepta ca Triumph să vină cu cele două modele la EICMA 2013, se pare că mai avem puțin de așteptat.
[nggallery id=127]