VIDEO Primul burnout cu ambele roți
25/11/2013
Dakar 2014. Echipa porno revine
26/11/2013

VIDEO Sebastien Loeb trece pe două roți

Sebastien Loeb, campion Mondial WRC,  se va urca pe KTM la Scorpion Masters 2013.

Sebastien Loeb este de nouă ori consecutiv Campion Mondial de Raliuri, iar cu ocazia evenimentului Scorpion Masters 2013, ajuns la a treia ediție, francezul se va urca în șaua unor motociclete KTM pentru a concura cu unii dintre cei mai buni piloți pe două roți din lume.

“Îmi plac motocicletele și este prima ocazie să mă întorc în șa după cursele din ’90. Motocicletele pe care le voi pilota sunt KTM RC8 pentru Viteză, KTM 450 EXC pentru Supermoto, KTM 250 EXC pentru Enduro, iar pentru Trial încă nu sunt hotărât,” a declarat Sebastien Loeb pentru Scorpion-Masters.com.

Sebastien Loeb moto 2

Sebastien Loeb în șaua motocicletei

Scorpion Masters 2013 se desfășoară pe 30 noiembrie la circuitul Paul Ricard. Evenimentul se împarte în mai multe discipline moto printre care Viteză, Enduro, Supermoto și Trial. Mai mult, pe lângă Sebastien Loeb, la Scorpion Masters 2013 vor participa și alți piloți campioni mondiali precum Arnaud Vincent (Campion MotoGP la clasa 125 cmc), Christophe Nambotin (Campion Mondial Enduro la clasa E3), Johnny Aubert (Dublu Campion Mondial Enduro la clasa E2), David Knight (Triplu Campion Mondial Enduro la clasa E3), Adrien Chareyre (Cvadruplu Campion Mondial de Supermoto la clasa S1 și S2) și Takahisa Fujinami (Campion Mondial la Trial).

Pentru promovare, Scorpion Masters a realizat un clip unde putem să-l vedem pe Sebastien Loeb în acțiune în șaua unei motociclete KTM 1290 Super Duke R:

 

Foto: scorpion-masters.com



Cosmin Voicu
Cosmin Voicu
Îmi plac motocicletele de când eram mic și mă uitam împreună cu tatăl meu la MotoGP și la WSBK. Îmi aduc aminte de cursele cu Doohan și mai târziu de Rossi când alerga la 125 și la 250. Și de Fogarty și Haga la Superbike.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *